Virtuális séta

Irodai nyitvatartás: H: 9:00-13:00 • K: 12:00-17:00 • Sz: 9:00-13:00 • Cs: 12:00-17:00 • P: 9:00-13:00

Telefon: 92/599-230 | E-mail:

2014. július 20. Évközi 16. vasárnap

 

             Évközi 16. vasárnap van. Este ¾ 7-kor a loretói litániát imádkozzuk.

 

Hétfő:             Brindisi szent Lőrinc áldozópap, egyháztanító  emlékezete.

Kedd:              Szent Mária Magdolna, templomunk védőszentjének ünnepe.                    

Szerda:           Szent Brigitta szerzetesnő, Európa társvédőszentjének ünnepe.

Csütörtök:    Árpád-házi szent Kinga szűz emléknapja.

Péntek:          Id. Szent Jakab apostol ünnepe. 

Szombat:       Szent Joakim és szent Anna, Szűz Mária szüleinek emléknapja.        

 

Közöljük a plébániánkon történő személyi változásokat: a megyéspüspök úr Óra Krisztián káplán atyát Körmendre helyezte káplánnak. Helyette Pete Polgár Máté újmisés atya került káplánnak plébániánkra. Bokor Zoltán atya, visszatérve római tanulmányaiból, plébániánkon lesz káplán. A változások aug. 1-től érvényesek.

 

1 lapos kiadványunk tartalmaz elmélkedést, imádságot és plébániánk életéről a legfontosabb üzeneteket, híreket. A lap megtalálható az Aranyos Mária oltárnál, valamint a szószék alatti asztalnál. Az Adoremus legújabb száma a sekrestyében átvehető.

 

Szeretetláng Fesztivál, a Mária tisztelők országos találkozója aug. 30-án lesz Máriaremetén. Autóbusz indul e szép ünnepre, összejövetelre. A részvételi díj 5.000 Ft. Jelentkezni lehet a plébánián, valamint Tausz Rózsánál a kertvárosi templomban.

 

Jövő vasárnap évközi 17. vasárnap lesz. Jövő vasárnap lesz a Nagytemplom búcsúi ünnepe. Az ünnepi búcsúi szentmisét, délelőtt 10 órakor, Óra Krisztián atya mutatja be és ebben a szentmisében, köszön el a kedves hívektől.

 

 

Besenyőben hirdetni: Jövő vasárnap lesz templomunk búcsú ünnepe. A   búcsúi szentmise ¼ 12 órakor kezdődik.